Cellulitu można się pozbyć, jeśli już nas dopadł, a najlepiej zapobiegać jego powstaniu. Z problemem pomarańczowej skórki zmaga się ogromna ilość kobiet, zarówno Panie o rozmiarze XS jak i te o bardziej obfitych kształtach.
Co robić, jak się odżywiać i jakie ćwiczenia wykonywać by pokonać „wroga” na naszych udach, pośladkach czy brzuchu?
W walce z cellulitem bardzo ważna jest aktywność fizyczna, odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry oraz racjonlana dieta. O tym co jeść a czego unikać oraz opracowaną dietę antycellulitową znajdziesz pod tym linkiem: www.trenerka.fragment/co-to-cellulit-jak-sie-go-pozbyc-na-zawsze Specjalnie dla Was temat zwalczania cellulitu opracowała dietetyczka Agnieszka Grochowicz-Graczyk z Poradni Dietetycznej Nowa Linia. Zachęcam do lektury.
Sama dieta jednak nie da wymiernych efektów w walce z pomarańczową skórką. Należy wprowadzić do codzienności jak najwięcej aktywności fizycznej, która jest nieocenionym wsparciem w pozbywaniu się cellulitu. Pomocne będą spacery, pływanie, jazda na rowerze, jogging, jak najczęstsze wstawanie zza biurka i załatwienie możliwie największej ilości spraw bez użycia samochodu. Cellulit „poddaje się” gdy zamiast windy wybierasz schody, gdy stojąc ściskasz pośladki, gdy oglądając seriale robisz serie przysiadów i pijesz dużo wody.
Najlepsze efekty uzyskasz łącząc trening aerobowy z treningiem wzmacniającym te partie, które są najbardziej narażone na cellulit. Ćwiczenia aerobowe to np. marsz, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, spacer. Wpływają one znakomicie na usprawnienie metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto wpływają na układ krążenia i ułatwiają oczyszczanie organizmu. Tymczasem trening wzmacniający zwiększy zawartość masy mięśniowej i połączony z aerobami zacznie zamieniać tkankę tłuszczową na mięśniowa, a to wpłynie na zmniejszanie się cellulitu.
Na następnych podstronach przedstawiam 2 etapy treningu antycellulitowego. Ćwiczenia skupiają się głównie na udach i pośladkach. Wykonuj trening regularnie, minimum 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia aerobowe, trwające około 40 minut wykonuj 5 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Może warto do pracy wybrać się na rowerze lub wysiąść z autobusu 2 przystanki wcześniej? To naprawdę wystarczy. Nie chodzi o to, aby wykonywać mordercze treningi. Najważniejsze w osiągnięciu efektów jest regularność ćwiczeń i dostosowanie ich do własnych możliwości. Przedstawione 2 etapy służą progresowi treningowemu. Po pierwszym etapie, jeśli ćwiczenia wykonujesz poprawnie, bez większych trudów – przejdź do etapu drugiego. Następnie połącz 2 etapy.
Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć przez około 40 – 50 minut, nogi i pośladki odwdzięczą się ładnym jędrnym wyglądem z coraz mniejszą zawartością cellulitu. Zaczynamy? Zapraszam do ćwiczeń ze mną!